Kronika

Tábor 2015

Nastalo další slunné ráno a nás, nejen Šlapanické, táborníky čekala cesta na nástupiště 9¾ a do naší nové školy Čar a kouzel v Bradavicích. Na nástupišti nás čekali vedoucí a kamarádi v kouzelnických hábitech. Proběhli jsme zdí a nastoupili do autobusů směr Přešovice. V krásném údolí, plném přírody, nás čekalo 14 dní v doprovodu celotáborové hry na motivy známé knihy Harry Potter.

Naším úkolem bylo pomoci Harrymu Potterovi a jeho kamarádům Hermioně Grangerové a Ronu Weasleymu, překonat všechny překážky v jejich cestě za poražením Pána zla a celé jeho gardy. Museli jsme nalézt a zničit Kámen mudrců, ke kterému vedla cesta plná nástrah, např. Ďáblovo osidlo, nebo tříhlavý pes Chloupek. Zachránili jsme Bradavice před Baziliškem, tak zvaným králem hadů, který se ukrýval v tajemné komnatě.

Zúčastnili jsme se turnaje tří kouzelníků na našem puťáku v Rouchovanech. Zvládli jsme porazit všechny draky, získat jejich vejce a prošli jsme i labyrintem. Kvůli špatnému počasí nás poslední úkol turnaje minul. Po našem návratu z puťáku nás čekal tábor napadený mozkomory a nová ředitelka školy Dolores Jane Umbridgeová a s ní spousta nových nesmyslných pravidel, jako spát ve stoje a bez spacáků, nebo křičet potichu. V průběhu týdne jsme si vyráběli hůlky a košťata na turnaj ve Famfrpále. Každá kolej se v turnaji utkala proti každé a vždy zvítězila ta, jejíž chytač chytil zlatonku. Na konci nás čekal úkol nejtěžší, najít viteály a přemoci tak smrtijedy v čele s Pánem zla. Naštěstí jsme viteály našli a Harrymu Potterovi se podařilo Voldemorta zabít a rozloučit se tak s temnotou.

V průběhu celého tábora jsme se učili novým znalostem a dovednostem. Čekali nás předměty jako Kouzelní tvorové, Byliny, Lektvary nebo Hvězdy a souhvězdí, ze kterých jsme na konci tábora skládali ne lehké závěrečné zkoušky. Neminulo nás ale ani vázání uzlů, orientace na mapě či různé šifry, které jsme využili při mnohých úkolech.

Ani letos se táborák neobešel bez zábavných scének, her, hraní a zpívání na kytaru. Tábor se nám blížil pomalu ale jistě ke konci. Program byl pestrý, takže nezbyl čas na stýskání po rodičích a málem ani na psaní dopisů či pohledů domů. Myslím, že se tento tábor vyvedl a tím bych chtěla poděkovat všem, co se podíleli na jeho uskutečnění, sponzorům, kuchyni, která nás ani letos nenechala o hladu a všem vedoucím, kteří obětovali svůj volný čas a dovolenou k přípravě skvělé celotáborové hry. Počasí nám naštěstí i letos hrálo do karet a bylo moc hezky. Z tábora jsme si všichni dovezli batikovaná trička, spoustu bavlněných náramků a náhrdelník Relikvie smrti. Letošní tábor byl opět nezapomenutelný a já se už teď na vás těším příští rok zase znovu na Louce „Pod skalou“.

Barča Ullmannová
vedoucí
image Činnost Tábora šlapanických divadelníků je dotována z rozpočtu města Šlapanice
© 2024 tábor šlapanických divadleníků